Tisková zpráva duben 2016

01.04.2016

Na Vysočině vzniká nový pivovar -Horácký pivovar

Na Vysočině vzniká zbrusu nový Horácký pivovar. Sídlí v Chlumu na Třebíčsku a pivo, které se zde vaří, bude mít název Horác. Již brzy bude k ochutnání v pivnicích na Vysočině - poprvé již v sobotu 9. dubna v nákupním centru na jihlavských Březinkách.

Hořké pivo plzeňského typu pod značkou Horác uvařil sládek Jan Holan. Spoluzakladatelé Horáckého pivovaru je pět provozovatelů restaurací v regionu Kraje Vysočina , kteří svoji myšlenku produkovat vlastní pivo do svých provozoven zrealizovali po téměř roční přípravě za 6 měsíců a představí již v dubnu nové pivo veřejnosti.

Horác se vaří ze dvou českých sladů a tří českých chmelů pěstovaných na Žatecku.. Výsledkem je hořkost, výrazná barva a plná chuť,tedy vlastnosti,které maximálně vychází vstříc chuti našich pilařů.. V nabídce bude Horácká dvanáctka - filtrovaná, nefiltrovaná i polotmavá a také Horácká desítka. V předvánočním období přijde na trh i silnější pivní speciál. První várka piva právě dozrává v ležáckých tancích. Předpokládaná roční kapacita je 10 tisíc hektolitrů a téměř kompletně se bude stáčet do sudů..

Horác se bude čepovat v některých pivnicích na Vysočině, především v provozovnách, které vlastní společníci Horáckého pivovaru. V omezené míře se bude dodávat i do jiných provozoven. Do konce roku by pak měly vzniknout dvě značkové Horácké pivnice, v Jihlavě a v Třebíči.

Vítání Horáce proběhne v Jihlavě v sobotu 9. dubna od 13.00 do 22 hodin v nákupním centru na Březinkách. Představí se kapely Filtr, China Blue, Morava a Vigo. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován škole pro postižené děti v Jihlavě. 

Zdroj: Horácký pivovar